SSD Veri Kurtarma

Arıza Tipleri: Yonga Arızası – Arızalı PCB devre – Yazılımsal Sorunlar

SSD Veri Kurtarma

SSD 'de veri, Manyetik disklerden (HDD) farklı olarak bellek yongalarına yazılır

SSD Veri Kurtarma HDD ‘den farklı olarak manyetik değil, yongalar üzerinden yapılır.

SSD Nedir?

SSD açılımı Solid State Disk yani Katı Hal Sürücüsüdür. Günümüzde SSD sürücüler hızları nedeniyle tercih edilmektedir. HDD’ler ve SSD’ler arasındaki en büyük farklardan biri, SSD’nin veri depolamak için NAND flash ve manyetik kayıt kullanmasıdır. Bu, güvenilirliği artıran kullanım sabit disklerden çok farklı olmasını sağlar. Bu sorunlardan herhangi biri nedeniyle SSD’lerden veri kaybettiğinizde endişelenmenize gerek yoktur. Radian Laboratory olarak yüksek oranda olumlu geri dönüş sağlayabilmekteyiz.

SSD Veri Kaybı ve Arızası Nasıl Olur?

HDD’lerin aksine, SSD’lerde fiziksel hareketli plaka yoktur, bu nedenle eski sabit disk sorunlarından muaftır. Bununla birlikte, depolama bileşeninin kendisi mekanik arızaya açık değildir, ancak diğer bileşenler vardır.

SSD’ler, özellikle bir elektrik dalgalanması veya elektrik kesintisi durumunda, arızalara açık bir kapasitör ve güç kaynakları gerektirir. Aslında, bir elektrik kesintisi durumunda, sürücünün kendisi tamamen başarısız olmasa bile, SSD’lerin mevcut verileri de bozduğu bilinmektedir. Bu nedenle, SSD’den kaybolan verilerin nasıl kurtarılacağı konsunda farklı sorunlar yaşanabilmektedir. Genellikle sürücü arızası, herhangi bir depolama sürücüsünden veya sabit sürücüler ve SSD’lerden veri kaybetmenin temel nedenlerinden biridir. Sürücü arızaları, fiziksel hasarlar veya mantıksal sorunlar nedeniyle olabilir. Fiziksel hasarlar; genellikle mekanik veya elektronik sorunlardan kaynaklanır. HDD’nin aksine, hareketli parçalar olmadığından SSD’ler mekanik arızalara karşı daha az hassastır. Elektronik sorunlar kısa devre, bellek yongası hasarı ve diğerleri nedenler ile olabilir. Bu SSD’ler elektriksel hasarları veya diğer fiziksel titreşimleri kaldırabilseler de, böyle durumlarda veri kurtarma işlemi çok zorlaşır. Bunun nedeni, bu tür elektrik çarpmalarının veya sıcaklık değişimlerinin vs. SSD bellek yonganıza zarar verebilmesi, veri kurtarma işleminin ciddi şekilde imkansız hale gelmesine neden olmasıdır. Diğer yandan SSD formatlama, dosya sistemi bozulması, bölümleme hataları, işletim sistemi yeniden yükleme hataları vb. durumlar mantıksal sorunlardan bazılarıdır.

Yukarıda belirtilen herhangi nedenlerden ötürü SDD Veri Kaybı yaşadıysanız Radian Laboraty ile Veri Yedekleme ve SSD Veri Kurtarma Hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz Arıza Tespit

SSD Veri Kurtarma İhtiyacı Gerektiren Durumlar

1. Dosya Okunamıyor / Yazılamıyor

Dosya okuma, kopyalama ve yazma hata örnekleri. Siz de karşılaşırsanız verilerinizi yedeklemeye başlayınız

Bozuk bir bloğun dosyalarınızı etkilemesinin iki yolu vardır:

  • Sistem sürücüye veri yazarken hatalı bloğu tespit eder ve bu nedenle veri yazmayı reddeder.
  • Veri yazıldıktan sonra sistem hatalı bloğu tespit eder ve bu yüzden bu verileri okumayı reddeder.

İlk senaryoda, verileriniz hiç yazılmadı, bu yüzden bozulmadı. Genellikle sistem otomatik olarak çözer. Olmaması durumunda, dosyayı farklı bir yere kaydetmeye çalışarak veya buluta kopyalayarak, bilgisayarınızı yeniden başlatıp ardından sürücünüze kaydederek büyük olasılıkla düzeltebilirsiniz.

En etkili yol ise SSD veri kurtarma için Radian Laboratory’e yani bize başvurun, profesyonel veri kurtarma  hizmetimizden faydalanın

Ücretsiz Arıza Tespit

2. Dosya Sistemi Onarımı Gerekiyor

Windows kurtarma gerektiren hata mesajı.

Ekranda, Windows veya MacOS’ta bunun gibi bir hata mesajı gördünüz mü? Bazen bu, bilgisayarınızı düzgün bir şekilde kapatmamak nedeniyle olabilir. Ancak, diğer zamanlarda, SSD’nizin hatalı bloklar geliştirdiğinin bir işareti veya konektör portunda bir sorun olabilir.

Deneyimsiz ve yeterli bigi sahibi değilseniz bazı verilerinizi kaybetme ve onu kurtarma zor olabilir. Bu nedenle Radian Laboratory olarak SSD Veri Kurtarma hizmetimizden faydalanmak için çok geçerli bir nedeniniz var.

Ücretsiz Arıza Tespit

3. İşletim Sistemi Başlatma Sırasındaki Hatalar

Windows hata mesajı... Veri kaybı yaşanabilir, dikkat!

Bilgisayarınız önyükleme işlemi sırasında çöküyor ancak sıfırlama düğmesine birkaç kez bastıktan sonra düzgün çalışıyorsa, sürücünüzün suçlanması muhtemeldir. Kötü bir blok veya ölen bir sürücünün işareti olabilir, bu yüzden herhangi birisini kaybetmeden önce verilerinizi yedeklemeniz en iyisidir.

SSD sürücünüzünz sağlığından şüpheleniyorsanız SSD Veri Yedekleme  ve  SSD Veri Kurtarma için işlemi için Radian Laboratory  ile  7/24 ilerişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Arıza Tespit

4. SSD Sürücünüzde “Sadece Okunabilir” Hatası Alırsınız

Dosya okunamıyor veya yazılamıyor

SSD’niz, diske veri yazmasını gerektiren tüm işlemleri yapmanıza izin vermeyebilir. Ancak, hala salt okunur modda çalışabilir. Tüm amaç ve amaçlar için, sürücü işlevsiz görünüyor, ancak sürpriz, verileriniz hala kurtarılabilir!

SSD Veri Kurtarma için Radian Laboratory olarak her türlü yazılım ve donanım desteği ile seferber oluruz!

Ücretsiz Arıza Tespit