Flash Veri Kurtarma ( USB, SD Kart, CF, MMC )

Arıza Tipleri: Biçimlendirme Hatası – Yanlışlıkla Silinmiş Dosyalar, Hatalı Kullanım

Flash Veri Kurtarma ( USB, SD Kart, CF, MMC )

Flash Veri Kurtarma gerektiren durumlardan evvel öncelikle veri kayıplarına neden olur, inceleyelim.

Hafıza Kartlarında Veri Kaybı neden yaşanır?

Flash bellek, kasadan uygun olmayan şekilde çıkartılması, elektriksel güç dalgalanmaları, hasarlı konektörler, entegre bozulması gibi nedenlerle çalışmayabilir, doyalarınıza ulaşamayabilirsiniz.

•  Anlık Güç Elektrik Kesintisi
•  Hatalı Kapatma Durumları
•  İşlem Sırasında Kapatma
•  Virüslerden Kaynaklı
•  Kilitlenme Durumları
•  Daha Farklı Nedenler Olabilir

Flash Veri Kurtarma ( USB, SD Kart, CF, MMC )

Bir USB sürücüsü (aynı zamanda bir USB disk veya bir flash sürücü olarak da bilinir), veri yazmak ve depolamak için programlanabilir flash belleğin yarı iletken teknolojisine dayanan, mekanik olmayan bir bellek aygıtıdır. Sürücü, herhangi bir bilgisayar cihazıyla kullanmak için bir USB konektörüne sahiptir ve her açıdan bir optik diski değiştirebilir. Flash USB sürücüler çıkarılabilir ve tamamen yeniden yazılabilir niteliktedir; bu, gerektiğinde her zaman bilgi depolamak ve bilgi alışverişinde kullanılmak için çok elverişlidir. Sürücüler çok hafif ve küçük; hareketli parçaları olmaması nedeniyle daha güvenilirdir ve kapasiteleri etkileyici olabilir. Bir USB sürücü, kullanıcıların verileri okumak, yazmak, aktarmak ve kaydetmek için herhangi bir yere götürmek için hızlı ve taşınabilirdir.

Tüm bu gelişmiş özellikler kolayca veri aktarmamıza veya veri kaydetmemize yardımcı olur. Bununla birlikte, çoğu insan önemli verilerini kendilerinde depolamak için acele ettiğinden ve yanlış işlemler sıklıkla gerçekleştiğinden, bir USB’deki veri kaybı çoğu USB kullanıcısı için yaşanabilmektedir. Öte yandan başka bir cihazda olduğu gibi, USB sürücüler de cihazın bozulmasına neden olabilecek işlemlerden etkilenebilir ve içerdikleri veriler kaybolabilir.

Flash USB sürücüler, bellek özellikleri nedeniyle normal bir sabit diskteki gibi verileri depolamanın hızlı ve kolay bir yolunu sağlar. Bir bilgisayara bağlandığında, işletim sistemi daha fazla iletim veya değişim için sürücüden veri ayıklar. Ancak, belirli bir anda USB sürücüye erişim çeşitli nedenlerden dolayı kaybedilebilir. Bu durum; Flash USB sürücüsünün kötü dizaynı veya cihazın bağlanıp çıkarılması esnasında kullanıcı tarafından uygulanan yanlış davranışlardan kaynaklanabilmektedir. Sürücüye ve içerdiği verilere erişimin mümkün olmadığı veya önyükleme kaydındaki veya bir USB sürücünün dizin yapısındaki kabul edilemez veriler varlığında özel yazılım kullanmadan verilerinizi ayıklamayı imkansız kılar. USB sürücüler, gerçekte kullanıcı verilerini içeren bellek yongasına mekanik olarak zarar vermek haricinde ki durumlarda, çoğu tamir edilebilir veya geri yüklenebilir.

SD Kartı ve CF (Compact Flash) Kartları  ve MMC (Multimedia Card) da USB Sürücler gibi Flash bellek entegreleri içermektedir. Tek farkı kullanıldıkları aygıtların kullanım amaçlarına göre üretim şekilleri ve hız kapasiteleri farklıdır.

Radian Laboratory Flash Veri Kurtarma ( USB, SD Kart, CF, MMC ) hizmetiyle hızlı ve optimum çözümü bulma garantisi vermektedir.

Ücretsiz Arıza Tespit