DVR Veri Kurtarma

Arıza Tipleri: Sabit Disk Hatası – Çevresel Etkenler – Yazılımsal Sorunlar

DVR Veri Kurtarma Hakkında

DVR Veri Kurtarma konusunda detaylı bilgi sahibi olmanız adına DVR sistemlerin ne olduğunu ve çalışma mantığını incelemekte fayda vardır.

DVR Nedir?

DVR, “Dijital Video Kaydedici” nin kısaltmasıdır. Aslında, televizyon şovlarını gerçek zamanlı olarak kaydeden ve izleyen, video kaset yerine belirli bir hafıza kapasitesine sahip dahili sabit disk kullanan elektronik bir alettir. Sahada çok sayıda Dijital Video Kayıt Cihazı (DVR) bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; standart cihazlar (analog ve dijital video kameralarla çalışan), özerk, PC tabanlı, ağ tarafından işletilen (IP ve HD-SDI), hibrit cihazlar olarak sıralanabilir.

DVR kapalı devre bir güvenlik kayıt sistemidir, yüksek kapasite disk kullanılırDVR veri kaybının yaşanmasına neden olan pek çok faktör vardır

Çoğu zaman, DVR’den kanıtları çıkarmak önemli miktarda zaman ve araştırma gerektirir. Bazen DVR’ler dışa aktarma işlemi sırasında sıkıştırma uygular ve bu da çekilen videonun kalitesini azaltır. Kapalı devre televizyonlar (CCTV) için dijital video kaydediciler (DVR’ler) genellikle depolanmış video dosyalarını optik depolama ortamlarına aktarma konusunda dahili bir kapasiteye sahiptir. Bir DVR’nin zarar görmesi durumunda, içeriği kolayca dışa aktarılamaz. Güvenlik sistemi DVR’lerinden veri kurtarma konusunda uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

DVR Veri Kaybı Nasıl Yaşanır?

Güç dalgalanmaları sürücülere ve diğer elektronik cihazlara zarar verebilir. Sabit sürücüler mekanik cihazlardır ve sonunda arıza yapar.  DVR cihazını korumak için , TV ve ilgili elektronik cihazlarınız için online kesintisiz güç kaynağı kullanmanız tavsiye edilir.

Bunlarla birlikte; Aşırı tozdan zarar DVR Veri Kaybı yaşanabilir

  • Bilgisayar ile video kayıtları izlerken yapılan yanlışlıklardan dolayı DVR veri kaybı yaşanabilir.
  • DVR Kayıt cihazı üzerindeki kayıtlar yanlışlıkla silinmiş olabilir.
  • DVR NVR CCTV Kamera kayıt cihazları sabit sürücü / hard disklerin bozulmuş olabilir,
  • DVR NVR CCTV Kamera kayıt cihazları sabit sürücü / hard diskler yanlışlıkla formatlanmış olabilir,
  • Şirketinizdeki bir personelin Sabotajı nedeniyle DVR Veri Kaybı yaşanabilir
  • Hırsız müdahalesi ile veri kaybı yaşanabilir.
  • Yangın nedeniyle müdahale eden itfaiyenin yangını söndermek için kullandığı sıvı nedeniyle veri kaybı yaşanabilir.
  • Yaz sıcaklarında kayıt cihazı arıza yapmış ve veri kaybı yaşanabilir.

Ücretsiz Arıza Tespit

DVR Veri Kurtarma

DVR verileriniz zarar gördüyse veya bozulmaya başladığını farkettiysenize acil olarak DVR Veri Kurtarma gereksinimiz olabilir. Radian Laboratory olarak tecrübeli ekibimiz ve profesyonel ekipmanlarımızla hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

Aşağıdaki aygıt firma çalışanı tarafından sabote edilmiş ve müşterimiz DVR Veri Kurtarma talebinde bulundu.

Ücretsiz Arıza Tespit